Roboti, digitālas spēles un e-Twinning Madlienas PII “Taurenītis”

Pirmsskolas skolotāja Inguna Frīdenberga kopā ar savas grupas 5 gadus vecajiem bērniem darbina robotus Bee-Bot, veido digitālas spēles un animācijas, un piedalās e-Twinning projektā. 

Savā ikdienas darbā skolotāja izmanto “robotbiti” Bee-Bot. Šo robotu var pielietot jebkuram tematam un mācību jomai. Sadarbībā ar uzņēmumu Insplay esam izmēģinājuši arī robotu Sphero Indi, mācoties diferencēt pirmo skaņu vārdā. Attēlā redzams, kā izmantojam robotbiti un Spehero Indi robotu.

Interaktīvo tāfeli pielietojam, gan izmantojot LSM bērnistabas vietnē pieejamo saturu (https://bernistaba.lsm.lv/), gan  eTwinning projekta “Sajūtu spēles mežā” ietvaros. Projekta laikā mums bija jāizveido vienota atmiņas spēle, kuru spēlējām, izmantojot tāfeli. Spēle tika izveidota LearningApps (https://learningapps.org/) vietnē. Vispirms katrs dalībnieks uzzīmēja ar roku kartītes, un vēlāk šīs kartītes tika augšupielādētas šajā lietotnē. Saite uz izveidoto spēli: https://learningapps.org/watch?v=pj8gz6w6k24.

Projekta laikā izmantojām Zoom lietotni, kurā notika dalībnieku kopīgas sanāksmes. Bērniem tas bija aizraujoši  redzēt citus bērnus, turklāt no citas valsts.

Mēs arī piedalījāmies eTwinning projektā “Bērnu veidotas animācijas filmas par ziemu”, kurā vajadzēja izveidot animācijas filmu par ziemu. To paveicām lietotnē StopMotionStudio. Lai izveidotu animācijas filmu par ziemu, 4 gadus veco bērnu grupa izmantoja telefonu kā fotoaparātu, jo uzņemtie foto bija nepieciešami animācijas veidošanā. Tā tapa divas animācijas filmas “Sniegavīrs” un “Pūķis pavada zaķi”.

Grupas telpā ir televizors, kurā varam skatīties mācību filmas attiecīgi apgūstamajam tematam.

Ideju daudz, jāspēj vien realizēt!

Inguna Frīdenberga, Madlienas PII “Taurenītis” pirmsskolas skolotāja 

Iepriekšējais Interaktīvais robotiņš  Panda Ogres PII ”Strautiņš” mācību procesā

EGovt Template - Mad UX © 2022. All Rights Reserved